MEZOTERAPIE

mikrojehličkování / microneedling

Přesvědčte se sami, jak znatelné vyhlazení uvidíte ihned po první aplikaci! 

Mezoterapie patří mezi oblíbené a funkční metody omlazení pleti. Jedná se o mikrojehličkovou terapii, aplikaci speciálních léčivých roztoků, jež se zavádějí mikrojehličkami do střední vrstvy kůže (mezodermu), a to pomocí dermarolleru (váleček s jehličkami) nebo přístrojem MEZOPEN (používá cartridgové jehly).  Na výsledky nemusíte čekat dlouho. Pleť se zázračně revitalizuje, hydratuje, zvyšuje se její elasticita a pevnost. Ošetření má velmi silné účinky, které se dají srovnat např. s laserem či jinými invazivními metodami, které jsou finančně nákladnější  i o několik tisíc. Např. cena za frakční ošetření laserem se pohybuje od 5.000-30.000 Kč, microneedling tzv. mikrojehličková metoda, se pohybuje kolem 2.500 Kč. 

PROČ MEZOTERAPII

Každé, i sebemenší poškození pokožky způsobuje v pokožce aktivaci vlastního procesu obnovy. S přibývajícím věkem se proces obnovy pokožky oslabuje, což je vidět např. na špatně se hojících ranách. V kůži ubývá kolagen, elastan a kyselina hyaluronová. Kolagen je zodpovědný za pružnost a pevnost pokožky. Kyselina hyaluronová na sebe váže vodu a pleť udržuje hydratovanou. Úbytek těchto látek je přirozený a zodpovědný za povolenou, slabou a suchou kůži a za tvorbu vrásek. Stimuluje její vrstvy i vlákna přibližně o 8%, což je srovnatelné s laserovým ošetřením a kosmetickou chirurgií. Je to osvědčená a nejlepší nechirurgická metoda k zmírňování a "léčbě" příznaků stárnutí.

JAK TO FUNGUJE

Jedná se o mikrojehličkovou terapii, aplikaci speciálních léčivých roztoků, jež se zavádějí mikrojehličkami do střední vrstvy kůže (mezodermu), a to pomocí dermarolleru (váleček s jehličkami) nebo přístrojem MEZOPEN (používá cartridgové jehly). Díky tomu se vstřebá až o 80% větší množství aktivních složek než při běžné povrchové aplikaci. Tato nová generace mezoterapie aktivuje tvorbu kolagenu a elastinu a spouští tak omlazující procesy v pokožce. Využívá schopnost samo obnovy pokožky! MEZOPEN je vhodný pro ošetření kontur celého obličeje včetně těžší dostupných míst, např. kolem nosu či kolem očí. Délka jehliček a rychlost jejich vibrací je nastavitelná podle typu pokožky a ošetřované lokality. 

Ošetření spočívá ve vytvoření tisíců miniaturních bodnutí do cílové kožní tkáně. Každé bodnutí nastartuje přirozený proces hojení vyskytující se u porušené kůže a vede k tvorbě nového kolagenu v horní dermální vrstvě kůže. Jedno bodnutí jehličkou by nemělo být podnětem k výraznější tvorbě kolagenu, ale hromadný tisícový počet bodání vytváří kolagenové vrstvy v rozsahu obdobném při laserové terapii. Po několika sezeních a mnoho opakovaného propichování kůže se nastartuje produkce nového kolagenu a postupně jsou hluboké vrásky vyplněny a jizvy vyhlazeny. 

HYDROLIFTING

Jak stárneme, naše pokožka ztrácí kolagenová a elastinová vlákna. Kůže se proto ztenčuje, je povadlá a stále častěji se na ní objevují vrásky. Díky mezoterapii dostane vaše pokožka příslušnou dávku kyseliny hyaluronové, která se postará o potřebnou hydrataci pleti, přísun vitamínů i aminokyselin. Tento vitaminový a hydratační koktejl pro pleť znovu nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu a vaše tvář viditelně omládne. Kyselina hyaluronová nahrazuje ztrátu přírodní endogenní kyseliny hyaluronové a obnovuje kožní vrstvu. Její silný hygroskopický potenciál umožní zachytit až 30krát více vody, než je její vlastní objem. To má také vynikající vliv na kožní korekce prostřednictvím buněčného množení a regulace kožní mikrocirkulace.

HLAVNÍ ÚČINKY 

 • silné omlazení pleti, redukce všech typů vrásek od drobných až po hluboké
 • nastartování tvorby kolagenu, elastinu a dalších bílkovin
 • zlepšení pružnosti a pevnosti pokožky u ochablé pleti
 • redukce pigmentových skvrn i rozšířených pórů, 
 • snižuje velikost pórů
 • celkové zlepšení pokožky o 70 - 80 %
 • pleť je zdravější a mladistvá
 • snižuje viditelnost jizev po akné, redukce jizev
 • neztenčuje pokožku, ale naopak ji zpevňuje
 • bez velkých vpichů jehel a skalpelů, nezpůsobuje ztrátu mimiky
 • levnější oproti laserovým ošetřením, lze použít i po peelingu nebo laseru
 • žádné riziko změny barvy kůže, nezvyšuje senzitivitu pokožky na UV záření
 • zesílení, posílení kompaktnosti kůže (alternativa laseru u klientů s tenkou pletí)
 • viditelné zesvětlení pigmentových skvrn,
 • pro vyšší komfort možnost použití znecitlivujícího krému
 • možné použít i kolem očí, krátká doba hojení
 • vhodné pro všechny typy pokožky

PŘED OŠETŘENÍM JE NEZBYTNÉ

 • neužívat několik dní před zákrokem léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin, Aspirin, apod.). U ostatních léků ovlivňujících krevní srážení konzultujte dobu vysazení s Vaším lékařem!
 • 24 hod před zákrokem nepít žádné alkoholické nápoje, kávu a kofeinové nápoje, aby nedošlo k rozšíření cév
 • v den provedení aplikace mezotarapie by neměl klient aplikovat žádný kosmetický přípravek ani se nelíčit
 • klient by měl přijít v celkové psychické a fyzické pohodě, před ošetřením je klientka o výkonu informovaná a podepisuje informovaný souhlas

EFEKT PO OŠETŘENÍ OČEKÁVEJTE PŘIBLIŽNĚ ZA 6 TÝDNŮ 

Bezprostředně po ošetření se mohou objevit drobné modřinky, pálení, teplo, mírný otok a svědění v místě vpichů, které rychle odezní. Modřinkám a otoku se dá předejít chlazením pleti bezprostředně po ošetření. Vaše pleť bude vypadat podobně jako po delším pobytu na slunci. Několik dní po mezoterapii je třeba se vyhnout nadměrnému chladu, horku a slunci a pravidelně aplikovat hojivý krém např. Panthenol. V případě pnutí pokožky, třeba i každých 10 minut. Je nezbytné, aby pleť byla neustále hydratovaná! Nechoďte do sauny ani do solária a používejte krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Jinak vás zákrok v běžném životě nijak neomezí. Po 2-3 dnech se na kůži objeví i drobné stroupky. Do 5-14 dní se stroupky zhojí. Ve většině případů trvá vnější hojení 5-7 dní. Rychlost hojení závisí na intenzitě a lokalitě ošetření. Efektu ošetření se dočkáte přibližně po 6 týdnech. Vnitřní hojení, tvorba nového kolagenu, pokračuje dalších 4-6 měsíců. Počet procedur a jejich výsledek se ale vždy odvíjí od konkrétního problému s pletí, věku, typu kůže i lokality ošetření.  

PRO DOSAŽENÍ NEJLEPŠÍCH VÝSLEDKŮ PO OŠETŘENÍ BUĎTE NA PLEŤ OPATRNÍ

Až se vám pokožka po ošetření zklidní, můžete na ni opět aplikovat i make-up. Ten však důrazně doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky - nejdříve po 72 hodinách po zákroku. Pokud použijete make-up předčasně mohlo by se zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make-up mohl dostat do vytvořených mikrokanálků. Mohlo by také dojít ke vzniku zánětlivého procesu. Běžný režim péče o pleť doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované partie asi za 5 -7 dní po mikrojehličkování. Dokud bude pleť citlivá, raději ji pouze zlehka omývejte borovou nebo převařenou vodou. Po dobu 14 dní po zákroku není možno se slunit na sluníčku a ani v soláriu, aby se předešlo komplikacím ve formě pigmentových změn. Dalších 6-8 týdnů po ošetření se vyvarujte pobytu sluníčku a pleť chraňte krémem s vysokým UV faktorem - nejlépe SPF 50+. Vynechte také solárium, vyvarujte se náhlým změnám teploty - sauna, kryokomora, turecké lázně, přechody z tepla ven v zimním období, velké fyzické námaze a  prašnému prostření.

KONTRAINDIKACE

Alergická reakce kůže na kov, těhotenství a kojení, akutní akné, bradavice, znaménka, rosacea a problémy se srážlivostí krve (tj. špatné hojení ran), sklerodermie, vaskulární kolagenové, onemocnění nebo srdeční abnormality, aktivní bakteriální, virová nebo plísňová infekce, snížená funkce imunitního systému (imunosuprese), jizvy mladší než 6 měsíců, diabetes v anamnéze, operace obličeje v posledních 6 měsících, užívání antikoagulačních léků na ředění krve (např. Warfarin), keloidní nebo vystouplé jizvy v anamnéze, aktinická (solární) keratóza v anamnéze, psoriáza a jiná chronická onemocnění v anamnéze, infekce herpes simplex v anamnéze, ekzém.