Diamantová mikrodermabraze

Diamantová mikrodermabraze je moderní kosmetické ošetření, které pracuje na principu jemného mechanického obrušování epidermis pomocí speciálních diamantových nástavců. Takto se za současného působení vakua odstraňují nečistoty z pórů s odumřelými kožními buňkami. Působení vakua zlepšuje lymfatickou drenáž obličeje, stimuluje krevní oběh a detoxikuje pokožku. Výrazně se tak zkvalitní průchodnost kůže pro další aplikované přípravky. Kombinace všech účinků vakuové mikrodermabraze vede postupně k novotvorbě kolagenních a elastinových vláken a tedy k tolik žádané rejuvenaci (nastartuje růst nových, zdravých a elastických kožních buněk, odolných vůči vnějším vlivům). Zlepšení pleti je viditelní již po prvním ošetření! 

JAK TO FUNGUJE

Přístroj pracuje na principu jemného mechanického obrušování epidermis pomocí speciálních diamantových nástavců. Takto se za současného působení vakua odstraňují nečistoty z pórů a odumřelé kožní buňky. Jemným pohybem aplikační koncovkou, jež je opatřena drtí přírodních krystalů diamantu různé hrubosti,dochází k mírnému obrušování kůže, přičemž jsou středem koncovky podtlakově odsávány odbroušené částice kůže. Působení vakua stimuluje krevní oběh a detoxikaci kůže. Účinky mikrodermabraze vedou postupně k novotvorbě kolagenních a elastinových vláken a rejuvenaci (omlazení) pokožky.

PŘED OŠETŘENÍM
V den ošetření neaplikovat žádný kosmetický přípravek ani se líčit. Klient by měl přijít v celkové psychické a fyzické pohodě. Před ošetřením je klientka o výkonu informovaná a podepisuje informovaný souhlas.

PO OŠETŘENÍ 

 • Ošetřená plocha je ihned po zákroku začervenalá, mírně napuchlá a mohou se objevit i tenké stroupky
 • Druhý den po ošetření bývá pleť pouze zarůžovělá (podobně jako po delším pobytu na slunci)
 • vyhýbejte se náhlým změnám teploty - sauna, kryokomora, turecké lázně, přechody z tepla ven v zimním období, vyhýbejte se velké fyzické námaze
 • 48 hod se neopalovat, neaplikovat make-up ani žádné jiné kosmetické přípravky, pouze antibakteriální krém podporující hojení pokožky, např. Bepanthen
 • 48 hod nekoupat v chlorované bazénové vodě,
 • po aplikaci je zcela NEZBYTNÉ chránit pleť před slunečním zářením vysokým UV faktorem, minimálně SPF 30, následně pleť nadále chránit před sluncem přibližně tři týdny, než li se celá pokožka (epidermis) obnoví.

HLAVNÍ ÚČINKY 

 • vyhlazení jemných vrásek
 • odstranění jizviček po akné
 • hloubkové čištění pórů
 • redukce rozšířených pórů
 • snížení produkce kožního mazu u mastné pleti
 • barevné sjednocení pleti
 • efektivní metoda pro všechny typy pleti 
 • naprosto bezpečná, jemná a šetrná
 • výsledky viditelné po jediném ošetření
 • dodá pleti celkově zdravý a svěží vzhled
 • velmi vhodné pro pleť citlivou na chemické přípravky
 • odstranění povrchových pigmentací a stařeckých skvrn
 • nezpůsobuje žádná výrazná omezení, žádné vedlejší nežádoucí účinky

Co by jste měli vědět o pokožce

Pokožka (epidermis)

Je tvořena mnoha vrstvami buněk dlaždicového epitelu. Horní vrstvy kůže neustále rohovatí, odumírají a odlupují se. Je to způsobeno tím, že buňky v horních vrstvách pokožky se postupně více a více vzdalují od zdroje krve a živin, takže pozvolna degenerují, naplňují se keratinem (rohovinou) a odumírají. Celá pokožka se obmění asi za tři týdny. Za celý život se z člověka oloupe asi 18-22 kg mrtvých buněk kůže.Buňky ve spodních vrstvách kůže se neustále dělí a vytlačují starší buňky k povrchu. Součástí spodních vrstev pokožky je také pigmentové barvivo melanin, které chrání tělo před škodlivými účinky UV záření. Neobsahuje žádné kapiláry (vlásečnice) a většinu živin získává ze škáry.

Škára (dermis, corium, cutis) 

Druhou vrstvou kůže je škára (dermis, corium, cutis), pevná a pružná vazivová vrstva kůže. Je tvořena sítí kolagenových a elastických vláken. Na hranici pokožky a škáry se nacházejí škárové papily, ve kterých jsou kapilární sítě a nervová zakončení. Za účelem dosažení větší plochy, kterou do pokožky pronikají živiny, jsou papily silně zvlněné a právě jim vděčí člověk za otisky prstů, které zkoumá daktyloskopie.Ztráta pružnosti škáry je přirozeným projevem stárnutí - kůže se uvolňuje a skládá do záhybů a vrásek. Nervová tělíska jsou Meissnerova tělíska (hmatová) - čidla dotyku, Krauseova tělíska - receptory chladu, Ruffiniho tělíska - receptory tepla, Vater-Paciniho tělíska - čidla tlaku, vibrací a tahu; na rozdíl od výše zmíněných jsou uložena v podkožním vazivuVe škáře však nalezneme ještě další části, které mění vzhled a vlastnosti naší pokožky. Jsou tady kožní a mazové žlázy a také vlasové cibulky.

Podkožní vazivo

Podkožní vazivo (hypodermis, tela subcutanea) je vrstva kůže pod škárou. V různých místech obsahuje více či méně tukových buněk, které slouží jako zásobárna energie a jsou v nich rozpuštěny vitamíny A, D, E a K. V podkožním vazivu se nachází Vater-Paciniho tělíska, která jsou receptory tlaku a tahu. Funkcí podkožního vaziva je izolovat a chránit svaly. Podkožní tuková vrstva určuje tvar a hmotnost celého těla. U žen bývá tato vrstva silnější. Tato vrstva obsahuje Vater-Paciniho tělíska, což jsou receptory tlaku a tahu.